صفحه اصلی | قوانین مسابقات

قوانین مسابقات

شرایط و ضوابط شرکت تیم‎ها در مسابقات کشوری ECKA

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی کنتاکت کاراته کشور به تمامی اعضا خود خیر مقدم عرض نموده و حضور سبز آنها را همچون سالهای گذشته ارج می نهیم و امیدواریم با قهرمانان فنی وبا اخلاق خود پا به حضور دراین رویداد مهم سال گذاشته باشید.

قوانین:

۱-مربی و سرپرست تیم مسئول مستقیم رفتار ورزشکار (والدین و همراهان )بوده و هرگونه رفتار ناشایست و خارج از عرف ورزشکار (والدین وهمراهان)باعث برخورد قانونی با کل تیم خواهد گردیدو هیچ ورزشکاری فردی توبیخ نخواهد شد و چنانچه ورزشکاران آن تیم حکم و مدالی نیز دریافت نموده باشند امکان ابطال آن مقام و عدم محاسبه در نتیجه مسابقات از سوی حراست و کمیته بازرسی کنتاکت کاراته کشور وجود خواهد داشت.

۲-دریافت شناسنامهECKA جهت حضور در مسابقات و یا هر رویداد رسمی کنتاکت کاراته اجباری بوده و بدون شناسنامه ورزشی هیچ ورزشکاری حق شرکت در رویداد‌های این ورزش را ندارد.

۳-چنانچه اسم ورزشکاری خوانده شود جهت حضور درتاتامی و یا رینگ و وی از قبل آماده نباشد و یا تجهیزات استاندارد نداشته باشدیک دقیقه اول یک کارت زرد ،یک دقیقه دوم کارت زردو یک دقیقه سوم کارت قرمز گرفته و از دور مسابقات حذف میگردد.

کمیته برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کنتاکت کاراته به هیچ عنوان در اجرای قوانین کوتاه نیامده و تمامی ورزشکاران شرکت کننده ملزم به رعایت قوانین کنتاکت کاراته می باشند ،پس از اعلام نام ورزشکارهر دقیقه تاخیر وی یا حاضر شدن بدون تجهیزات استاندارد باعث اخطار و در نتیجه پس از ۳ دقیقه چنانچه ورزشکارنتواند خود را آماده نماید حذف خواهد شد.

پخش تلویزیون:
لباس و یونیفرم ECKA از اهمیت خاصی برخوردار است و ورزشکاران از این لباس استفاده کنند. در تاتامی یک راند ۲ دقیقه ای برای سمی کنتاکت و لایت کنتاکت و بادی کنتاکت گرفته می شود وبخش فول کنتاکت باتی شرت و شلوارECKA ویک راند۳ دقیقه ای می باشد. قوانین تماماً قوانین فدراسیون جهانی ECKA می باشد.هر اخطار که با کارت زرد نشان داده می شود و اخطار سوم کارت قرمز و دیسکالیفه شدن ورزشکار را به دنبال خواهد داشت.

۴-هرتیم باید دارای ۴ فرد اجرایی باشد که تمامی این افراد دارای کارت شناسایی (عکس دار)و لباس مناسب ورزشی باشندو در صورت عدم ارائه کارت شناسایی ورزشی از ورود این افراد به سالن جلوگیری می شود.این افراد به شرح زیر می باشند:
A- مربی B- سرپرست، کوچ C- داور D- عکاس

۵- احترام به مربیان ارشد، کلیه مسئولین برگزاری، کلیه پرسنل اجرایی در سالن مسابقات و همکاری کامل با گروه حراست و احترام به قوانین سبک کنتاکت کاراته وظیفه کلیه ورزشکاران و قهرمانان این سبک می باشد. احترام گذاشتن به درجات بالاتراز مهم ترین قوانین مامی باشد. عدم رعایت این موضوع می تواند باعث از دست دادن عضویتECKA گردد.

۶-نمایندگان و مربیان محترم تا ۱۰ روز قبل ازمسابقات لیست (فرم مسابقات که در وب سایت موجود می باشد )کامل ورزشکاران خود را به همراه ۲ قطعه عکس پرسنلی و کپی کارت ملی و شناسنامه ورزشکار به کمیته مسابقات ارائه نمایند.مسئولیت عدم دریافت مدارک پس از این تاریخ به عهده مربی بوده و مسئولین برگزاری مسابقه هیچ مسئولیتی در قبال تاخیر در ارائه لیست تیم ها ندارند.

۷-حضورمربیان وسرپرستان تیم به همراه کلیه فایتر ها با لباس ورزشی راس ساعت ۸ صبح در سالن مسابقات الزامی می باشد،مربیان محترم توجه داشته باشند که مسابقات هر روز در تمامی استایل ها (استایل های سمی کنتاکت –فرم –لایت کنتاکت –بادی کنتاکت) برگزار می گرددو چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام میگردد.

۸-مربیان و نمایندگان استانها جهت رزرو خوابگاه و تهیه غذا هرچه سریعتر تماس حاصل نمایند،هزینه شرکت در مسابقات بدون نهار محاسبه می گرددو چنانچه تغییری ایجاد شود از قبل اعلام میگردد.

۹-وزن کشی :یک روز قبل از ساعت ۱۰صبح الی ۶بعداز ظهر در مرکزآموزش سبک کنتاکت کاراته کشور وزن کشی انجام میگرددوچنانچه ورزشکاری روی وزن ارائه شده نباشد از جدول مسابقات حذف میگردد.زیرا دیگر زمان کافی برای ورود به جدول جدید نخواهیم داشت.(توجه داشته باشید که ورزشکارمی بایست حداقل ۱۰۰گرم زیروزن درخواستی باشد بعنوان مثال ۷۵-کیلوگرم حداکثرباید ۹۰۰/۷۴باشدو ارفاق وجود ندارد.

توجه :مربیان محترم دقیقاًوزن ورزشکار را در فرم وارد نمایند و از عباراتی مانند ۵۰-کیلو گرم یا ۶۵-کیلوگرم استفاده ننمایند و دقیقاًوزن ورزشکار را بنویسند مثلاً۳۰۰/۵۰گرم یا ۲۰۰/۶۲گرم .لازم به توضیح است که هیچ ارفاقی در اوزان اعمال نمیگردد و قرعه کشی جداول توسط کامپیوتر انجام میشود.

۱۰-ورود به سالن مسابقات :تنها ورزشکار و یک مربی می تواند رایگان وارد سالن مسابقات گرددو مابقی همراهان و والدین ورزشکاران می بایست بلیط ورودی خریداری نموده و تماشاچیان نیز با بلیط وارد سالن مسابقات شوند.(ورزشکار به کسی اطلاق میشود که نامش در جدول مسابقات باشد و دارای شناسنامه ورزشی باشد.)

۱۱-لازم است مربیان و سرپرستان تیم ها یک هفته قبل از مسابقات جلسه توجیهی برای ورزشکار و شرکت کنندگان در مسابقه برگزار نموده و ولی وی را باقوانین مسابقات آشنا نمایندو همچنین یک رضایت نامه رسمی از ولی ورزشکاران زیر ۱۸ سال بگیرند.

توجه: ورود بانوان به سالن ممنوع است ،بنا به اعلام حراست بدلیل برگزاری مسابقات همزمان رینگ و تاتامی ورود بانوان به سالن مسابقات ممنوع می باشد.

توجه: داشتن کارت بیمه ورزشی که حداقل یک هفته از روز مسابقه صادر شده باشد و شناسنامه ورزشی ECKAبرای ورزشکاران اجباری بوده و چنانچه ورزشکاری هنگام مسابقه از ارائه این مدارک به میز سوپروایزرخودداری نماید از مسابقه وی جلوگیری بعمل آمده و حریف وی بدون مسابقه برنده و به مرحله بعد می رود .

مربیان و سرپرستان تیم ها توجه داشته باشند که در طول مسابقات کمیته حراست به طور نامحسوس ناظر بر رفتار مربیان،داوران و کلیه کادراجرایی در سالن هستند و کلیه تخلفات ثبت و بعداز مسابقات به طور جدی پیگیری خواهد شد.

با تشکر

کمیته مسابقات ECKA ایران

دانلود قوانین فوق بصورت فایل PDF
قالب وردپرس